Novinky ve školní knihovně


* V tomto školním roce jsme školní knihovnu obohatili o několik knih, které jsme většinou dostali jako dárek od nakladatelství Albatros a Mladá fronta, s nimiž naše knihovna spolupracuje. (seznam zde)
*V květnu proběhla ve školní knihovně anketa s názvem Kniha mého srdce (výsledky zde)

*Dále bych chtěla všechny žáky, jejich rodiče a přátelé školy požádat o malou pomoc akcí:

Darujte knihu

Na naší škole se snažíme rozvíjet čtenářství a čtenářskou gramotnost (podle výzkumů je stále na nízké úrovni), podporujeme charitativní projekt Čtení pomáhá, žáci se zapojují do projektu Celé Česko čte dětem, školní knihovna připravuje pro příští rok několik soutěží a akcí. Bohužel k omezeným finančním možnostem si nemůžeme dovolit doplňovat atraktivní knižní tituly podle našich představ. Proto bychom vás chtěli požádat o pomoc.
Možná máte doma na poličkách knihy Vám a Vašim dětem blízké, avšak již přečtené a odložené. Věnujte je do školní knihovny a umožněte těmto knihám potěšit také ostatní. Věnovat můžete také nově zakoupenou knihu – inspirací Vám mohou být výsledky ankety, která proběhla na škole v květnu (zde). Do každé darované knížky bude vepsáno jméno dárce. Věřím, že s vaší pomocí se nám podaří zvýšit atraktivitu naší školní knihovny a tím podpořit rozvoj čtenářství vašich dětí. Děkujeme.

Za školní knihovnu Jitka Debnárová